- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Modular Laboratory Furniture
Modular Laboratory Furniture
Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer modular medical laboratory furniture.
Modular Medical Laboratory Furniture
Product Price: Rs 27,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Product Type | Wall Bench |
| Furniture Type | Wall Bench |
| Material | CRCA Steel |
| Top Material | Granite |
| Usage/Application | for Lab, Testing, Research |
| Length | 2400Mm |
| Module Length | 3000 |
| Depth | 750 mm |
| Module Depth | 750 mm |
| Height | 800 mm |
| Module Height | 900 mm |
| Is It Lockable | yes |
| Basin Shape | saqure |
| Number Of Drawer | 2 |
| Racks Available | yes |
| No Of Legs | 8 |
| Capacity | depend upon qty |
| Is It Customized | yes |
| Width | 24 inches |
.....................
Yes! I am InterestedRequest A Callback