- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Powder Coated Steel Almirah
Powder Coated Steel Almirah
Offering you a complete choice of products which include metal almirah and office storewell cupboard.
Metal Almirah
Product Price: Rs 12,250 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Width | 914 mm (3 ft) |
| Height | 1980 mm (6.5 ft) |
| Steel Thickness | 20 Gauge |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Locking System | Key Lock |
| Finish | Powder Coated |
- We, "Vardhmaan Enterprise," are a sole proprietorship-based firm, engaged as the foremost manufacturer and Supplier of lab furniture, office furniture, school furniture and hospital furniture
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Office Storewell Cupboard
Product Price: Rs 12,950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Details:
| No Of Doors | 2 Doors |
| Material | Iron |
| No Of Shelves | 4 Shelves |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| No. of Doors | 2 Doors |
| Height | 1950 mm |
| Locker Included | Without Locker |
| Type of Steel | CRCA Steel |
| Width | 915 mm |
| Lock Type | Key Lock |
| Door Type | Hinged |
Mild steel almirah specially for office use
Yes! I am InterestedRequest A Callback